Haber

2 Kasım 2023 Perşembe Akşamı Kaçırdığınız Haberler

Dün gece kaçırdığınız ya da tekrar okuyup “ne oldu?” diye merak edeceğiniz haberleri sizler için derledik.

İşte 2 Kasım Perşembe gününün kaçırmamanız gereken, mutlaka okumanız gereken içerikleri…

Profesör Doktor. Ersan Şen’den Dilan Polat’la ilgili şaşırtan açıklama: “Mal Sahibi Olmak Suç Değil”

Oğuzhan Uğur’un Instagram hesabından paylaştığı teşekkür notu olay yarattı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından, 6 Şubat 2023’te ülkemizde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinde yaptığı yardımlardan dolayı Oğuzhan Uğur’a gönderilen teşekkür belgesi, hükümete yakın bazı hesaplardan olumsuz tepkiler aldı. Tepkilerin ardından AFAD, teşekkür belgesinin verilme amacı ve gönderildiği kişi ve kurum hakkında açıklama yaptı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “Asgari fiyatta temel amacımız alım gücünü düşürmek değil, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde her zaman söylediğimiz gibi vatandaşlarımızı enflasyona maruz bırakmamaktır.”

Yalı Çapkını dizisinde başrol oynayan ve dizinin başlamasından bir süre sonra ilişkileri ortaya çıkan Afra Saraçoğlu ve Mert Ramazan Demir çiftinden hayranlarını sevindiren görüntüler geldi. Bir süredir farklı oldukları konuşulan ikili, birlikte görüntülendi!

Hatırlarsanız şarkılarıyla bizi mahveden, duygularımızın tercümanı, bilmediklerimizin ifadesi olan Mabel Matiz, temmuz ayında yeni albümü Fatih’le ortalığı kasıp kavurmuştu. Beşinci albümü Fatih’e CD çıkacağını duyuran Mabel, Maya albümü için plak isteyen hayranlarına yıllardır merak edilen gerçeği ortaya çıkardı.

Reklamda ünlü yıldız Scarlett Johansson’un sesi izinsiz kullanıldı. Başarılı yıldız Scarlett Johansson, sesini izinsiz kullanan şirkete dava açtı. Johansson’un avukatının yaptığı açıklamaların ardından aleyhine dava açılan şirketin kimliği ortaya çıktı. İşveren Dünyası haberine göre Johansson’un dava açtığı şirketin bir Türk şirketi olduğu öğrenildi!

Kerimcan Durmaz ve arkadaşı Samet Liçina’nın yemek hazırlarken çektikleri videoda Dilan Polat gibi ‘Enercii’ demek isteyip de yapamadıkları anlar, sosyal medya kullanıcılarını oldukça güldürdü.

Game of Thrones hayranlarına müjde: Acı tatlı bir finalle bizleri karşılayan serinin ön bölümünü konu alan A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight’ın tarihi belli oldu.

Vergi kaçakçılığı ve kara para aklama suçlarından gözaltına alınan Dilan, Polat ve Engin Polat’ın emniyetteki işlemleri sürüyor. 25 aracına el konulan Polat çiftinin 13 arabası polise teslim edildi. TV100’den İhtilal Tosunoğlu’nun haberine göre bu arabaların toplam değeri 150 milyon TL.

Dünya Meteoroloji Örgütü (WMO), 2030 yılına kadar dünya çapında 560 orta ve büyük ölçekli doğal afet yaşanmasının beklendiğini, ‘erken uyarı sistemlerinin’ iklim değişikliğine karşı hayati bir etki yaratacağını duyurdu.

Beslenme uzmanları hazır içeceklerde bilinmeyen katkı maddeleri ve şeker konusunda dikkatli olunması konusunda uyarıyor.

yayladere-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu