Ekonomi

Belediyenin ektiği buğdaylar ekmeğe dönüşüyor

ŞANLIURFA (İGFA) – Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yeni bir hizmeti daha kente kazandırıyor. Halk ekmek üretim fabrikası ve dağıtım hizmet ağıyla vatandaşlara yeni bir alternatif oluşturan Büyükşehir Belediyesi hijyenik ve çağdaş kurallarda üretimin yapılacağı fabrikada üretilecek ekmekler kent merkezinde belirlenen 35 farklı büfede satışa sunulacak.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Ziraî Hizmetler Daire Başkanlığı Ziraî Üretim ve Geliştirme Şube Müdürlüğü ise 350 dekar alanda Toplumsal Belediyecilik kapsamında Halk Ekmek fabrikasında kullanılacak ekmeklik buğday üretimi yapacak.

Buğday ekiminin yapıldığı Belediyeye ilişkin alanda yetişecek ekmeklik buğdaylar hayata geçirilecek olan Halk Ekmek Fabrikasında ekmeğe dönüşerek vatandaşların sofralarına gelecek.

Geçtiğimiz yıl birebir alanda ekim yapan ve hasat periyodunda büyük bir randıman elde eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi hasadı yapılan buğdayları toplumsal belediyecilik prensibiyle gereksinim sahibi vatandaşlara dağıtımını gerçekleştirdi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Akçakale Fidanlığında 350 dekar alanda ekimi gerçekleştirilen ekmeklik buğday tohumları Haziran – Temmuz aylarında hasat edilerek evvel un haline getirilecek akabinde Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikasında ekmeğe dönüştürülerek sofraları süsleyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu