Haber

Refah Partisi’nin 14 il teşkilatından yine ‘Erdoğan’ kararı

2023 Cumhurbaşkanlığı ve 28. Milletvekili Genel Seçimleri için cumhurbaşkanı adayları netleşirken, Karar Gazetesi yazarı Elif Çakır Karar vermek14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Cumhur İttifakı bünyesinde yer alan Refah Partisi’nin adını vermek istemeyen bir il lideri ile görüştüğünü söyleyen Elif Çakır, partinin 14. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermeyeceklerini bildirdi.

‘AK PARTİ’YE OY VERMEDİK, ERDOĞAN’A HİÇ OY VERMEDİK’

Elif Çakır, “AK Parti’nin kalesi olan muhafazakar ve dindar illerimizden biri olan Refah Partisi’nin İl Başkanı ile görüştüm” diyen Elif Çakır, şunları söyledi: Kuruluşlar genel merkeze yazılı olarak bildirildi. ‘Bu ittifakı tasvip etmiyoruz’ AK Parti’ye, hele Erdoğan’a hiçbir zaman oy vermedik. Dolayısıyla biz bu ittifak modelini tasvip etmedik ama ‘kazan-kazan’ bize bir fırsat verdi, biz de tüm Refah Partisi örgütleri olarak liderimize ‘logonuzla girelim’ dedik. Bir anket yapıldı ve oyumuz şu anda yüzde 7. Türkiye’de oyların yüzde 7’sini AK Parti’den alıyoruz” dedi.

haberaralik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu