Haber

AK Parti Sözcüsü Çelik: Netanyahu hükümeti bir cinayet makinesi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail’in Gazze’ye yönelik baskınlarına tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından bir açıklama paylaşan Ömer Çelik, “Netanyahu hükümeti bir cinayet makinesidir. Bu cinayet makinesi, her katliamdan sonra ‘İsrail’in kendini savunma hakkı vardır’ cümlesiyle Batılı ülkeler tarafından daha fazla cinayet işlemeye teşvik edilmektedir.” söz konusu.

Çelik, şunları kaydetti: “Netanyahu katliam politikası izlerken Batılı ülkeler hiçbir zaman insan haklarından ve hukuktan yüksek sesle bahsetmedi. Tam tersine ‘İsrail’in kırmızı çizgileri yoktur’ diyorlar.” İsrail’e kırmızı çizgiler ‘daha fazla cinayet işleyin’ diyorlar” diyorlar. Barbarlık tüm insanlığa savaş ilan etmiştir. Savaş sadece Gazze’de değil, insanlığın kalbindedir. Gazzelilerin yaşam hakkından bahsetmeden, tek başına “İsrail’in kendini savunma hakkı”ndan bahseden her kimse, saldırganın arkasında o vardır. Masum çocukların ölümünden sonra “İsrail”in arkasında kim varsa, “Dünyaya kırmızı çizgi sunmuyoruz” diyorsa, insanlığa karşı savaşın gerçek planlayıcısıdır.

Barbarlığa karşı insanlığın sesi yine Türkiye’dir. Sayın Cumhurbaşkanımızın ateşkes çağrısı ve barış için ortaya koyduğu eylem planı masum Gazze halkını korumanın tek yoludur. Cumhurbaşkanımızın açıkladığı eylem planı, insanlığın barbarlığa karşı mücadelesi ve temizlerin korunması çabasının en değerli ve hayati dayanağıdır.” (HABER MERKEZİ)

yenimahalle-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu